Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar, który odbędzie się 2 września 2021 r.

„Praktyczne wskazówki dotyczące kontroli beneficjentów środków unijnych”

Kontrola beneficjentów środków unijnych jest nieodzowną częścią realizacji projektów dofinansowanych. Biorąc udział w bezpłatnym webinarze dowiecie się Państwo:

  • jakie są podstawy prawne prowadzenia kontroli projektów?
  • jakie wyróżniamy rodzaje kontroli,
  • jaki jest zakres kontroli?
  • w jaki sposób powinna być ona przeprowadzana przez właściwe instytucje?

Co najważniejsze, zyskacie Państwo odpowiedź na pytanie: Co zrobić, gdy w ramach projektu stwierdzono naruszenia lub nieprawidłowości?

TERMIN:

2 września 2021r., w czwartek, o godzinie 12:00 (czas trwania: 50 min)

DLA KOGO JEST WEBINAR?

Udział w webinarze pozwoli dowiedzieć się więcej o kontroli projektów unijnych niezależnie czy jest się beneficjentem, wnioskodawcą czy dopiero rozważa się złożenie wniosku o dofinansowanie projektu.

W trakcie spotkania poruszone zostaną najważniejsze kwestie oraz praktyczne porady dotyczące przebiegu kontroli oraz propozycje skutecznego działania w odpowiedzi na stwierdzone naruszenie czy nieprawidłowość.

Zagadnienia kontroli, nieprawidłowości, korekt finansowych oraz nadużyć finansowych będą także tematem jednego z paneli podczas konferencji organizowanej przez Wielkopolską Grupę Prawniczą oraz Wydział Prawa i Administracji UAM w dniach 19/20 października 2021r. dotyczącej nowej perspektywy finansowej 2021-2027. Podczas konferencji poruszana będzie tematyka wdrożenia nowej perspektywy, zmian Wytycznych oraz ustawy wdrożeniowej, działań dla samorządów i przedsiębiorców oraz praktycznych aspektów realizacji projektów dofinansowanych.

PROGRAM

  1. Jakie kontrole mogą odbywać się w ramach realizacji projektów?
  2. Zakres kontroli oraz sposób jej przeprowadzania przez instytucje właściwe.
  3. Na co Beneficjent powinien zwrócić uwagę podczas kontroli?
  4. Praktyczne wskazówki dotyczące stwierdzania nieprawidłowości w projektach.
  5. Prezent - każdy uczestnik webinaru otrzyma prezent w postaci 25% rabatu na zakup biletów na konferencję, która odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 19-20.10.2021.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Webinar odbędzie się na platformie BigBlueButton.

Link do spotkania uczestnicy otrzymają 3 dni przed webinarem oraz przypomnienia 1 dzień i 1 godzinę przed prezentacją.

PROWADZĄCY

Karolina Tempińska

Karolina Tempińska

Lider zespołu ds. unijnych w Wielkopolskiej Grupie Prawniczej

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Absolwentka kierunków prawo oraz prawo europejskie. Specjalizuje się w obsłudze klientów będących beneficjentami środków unijnych na każdym etapie realizacji projektów. Przyświeca jej założenie, że każde naruszenie w projekcie zdiagnozowane na odpowiednim etapie można rozwiązać bez konieczności nałożenia na beneficjenta korekty finansowej.

 

 

Zapisy

Aby zgłosić uczestnicwo, wystarczy skorzystać z poniższego formularza: